Jdi na obsah Jdi na menu
 


Klub

19. 2. 2008
Klub chovatelů ostravské bagdety byl založen v roce 1964. Tehdejší zásluhou klubu bylo, že byl vypracován a také prosazen návrh standardu ostravské bagdety.
To co bylo vytvořeno za celá léta trvání klubu, zasluhuje nejvyšší uznání, neboť snaha chovatelů znamenala vlastně záchranu plemene. Na jehož úroveň by mělo být hrdé celé naše holubářství a ostravské zvlášť, neboť tento mezinárodně uznávaný holub má svoji kolébku v ocelovém srdci republiky v Ostravě a hrdě nese svůj název, proto že žádné jiné zvíře nemá v názvu jméno města Ostrava.
V dnešní době se Klub ostravské bagdety schází v klubovně ZO ČSCH Klimkovice, se kterou udržuje velice dobrý a přátelský vstah. Členská základna se v této době se skláda většinou z lidi v důchodovém věku.
Klub má v dnešní době z Čech, Moravy, Slezska i ze Slovenska 20 členů, kteří se snaží udržet chov ostravské bagdety na úrovni. Je známo několik chovatelů po celé republice i v zahraničí kteří nejsou v klubu ale chovají ostravské bagdety, což nás velice těší.
Rádi přivítáme jakýkoliv kontakt na chovatele ostravských bagdet, se kterými bychom si mohli vyměnit zkušenosti, názory a pokud možno i chovný materiál.